سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
 

اخبار

پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز جهانی کارگر

پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز جهانی کارگر
معاون وزیر راه و‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیامی فرارسیدن روز جهانی کارگر را به جامعه بزرگ کارگری ایران به ویژه کارگران فعال در بنادر، اسکله ها، تاسیسات بندری و شناورهای خدماتی و ناوگان دریایی کشور تبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و‌دریانوردی، در پیام علی اکبر صفایی چنین آمده است:
 
روز جهانی کار و کارگر پاسداشت خدمات صادقانه و ارزشمند کارگران شریف، صدیق و صبوری است که در راستای آبادانی میهن و توسعه و پیشرفت کشور عزیزمان ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کنند. گرامی‌داشت این روز مهم، خاصه در سالی که به شعار “ تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی” مزین شده است، نشان دهنده شأن والای کارگر و اهمیت کار و تلاش سازنده و همچنین جایگاه رفیع و تاثیرگذار این قشر خدوم است.
بدون تردید، نقش مهم و تاثیرگذار کارگران فعال در بنادر بر روی اسکله ها، تاسیسات بندری و شناورهای خدماتی و همچنین کارگران شاغل بر روی ناوگان دریایی جمهوری اسلامی، در پیشبرد صنعت حمل و نقل دریایی  کشور، بی بدیل و انکارناپذیر است.
قربب ۹۰ درصد از حجم تجارت جهانی به وسیله کشتی‌ها و با دخالت و مشارکت مستقیم و غیرمستقیم کارگران فعال بنادر و اسکله ها، تاسیسات بندری و کشتی های تجاری، حمل می‌شود و به بازار مصرف می رسد. 
دریانوردان و فعالان عرصه های مختلف دریایی، یکی از مهمترین ارکان موثر در اقتصاد جهانی و ملی قلمداد می شوند، در نتیجه توجه به حق و حقوق این قشر از کارگران در سطح جهان بسیار حائز اهمیت است.
یازدهم اردیبهشت ماه؛ روز جهانی کار و کارگر را و تقارن آن با عید سعید فطر را به تمامی کارگران خدوم و زحمتکش و جامعه دریایی و‌بندری کشور تبریک و تهنیت عرض می نمایم. 
از خداوند متعال، برای همه این عزیزان سلامت، تندرستی و موفقیت مسئلت می نمایم.
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۷:۰۲
تعداد بازدید : ۴۵۴