سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
 

اخبار

معاون عملیات بندری و دریایی بنادر غرب هرمزگان اعلام کرد؛

مسدود شدن بنادر مسافری و گردشگری غرب استان هرمزگان در روز سه شنبه 13 اردیبهشت 1401

مسدود شدن بنادر مسافری و گردشگری غرب استان هرمزگان در روز سه شنبه 13 اردیبهشت 1401
معاون بندری و دریایی بنادر غرب هرمزگان گفت: با عنایت به وزش باد محلی شمال و شمال غربی در غرب استان و ایجاد موج مرده تردد شناورهای مسافری و گردشگری در روز سه شنبه 13 اردیبهشت ماه لغو می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، خداداد پلاشی ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به مسدود شدن بنادر مسافری و گردشگری غرب استان هرمزگان در روز سه شنبه 13 اردیبهشت ماه، خواهشمند است مسافران و گردشگران نسبت به برنامه ریزی سفر از این بنادر تجدید نظر نمایند.

وی ادامه داد: باز شدن بنادر مسافری منوط به احراز شرایط مساعد جوی است و پیش بینی می شود از روز چهارشنبه تا پایان هفته پدیده خاص دریایی که منجر به مسدود شدن بنادر مسافری و گردشگری شود نخواهیم داشت.

پلاشی افزود: بنادر مسافری چارک و آفتاب مبادی مجاز انتقال مسافران به جزیره زیبای کیش محسوب می شوند و با توجه به خطرات دریانوردی به هیچ عنوان مسافران گرامی از موج شکن ها و حوضچه های غیر مجاز اقدام به سفر با قایق های تشتی نکنند.

گفتنی است، کلیه اطلاعات در خصوص باز بودن مسیرها و فعالیت بنادر از برج کنترل بنادر استعلام و در صورت بروز هر گونه سوانح دریایی و یا درخواست کمک با سامانه ۲۴ ساعته ۱۵۵۰ تماس و یا از طریق کانال اضطرار دریایی ۱۶vhf   ارتباط رادیویی حاصل نمایند.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴
تعداد بازدید : ۱۱۴