یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
 

اخبار

با هدف آمادگی در مواجهه با بحران های احتمالی صورت گرفت؛

مانور بزرگ اطفاء حریق، امداد و نجات، ایمنی، زلزله و تخلیه اضطراری ساختمان در بنادر و دریانوردی بندرلنگه

مانور بزرگ اطفاء حریق، امداد و نجات، ایمنی، زلزله و تخلیه اضطراری ساختمان در بنادر و دریانوردی بندرلنگه
مدیر بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان گفت: در راستای ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در مواجهه با بحران های احتمالی مانوری در چهار بخش ایمنی، اطفاء حریق، امداد و نجات، زلزله و تخلیه اضطراری ساختمان در بنادر و دریانوردی بندرلنگه با موفقیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب استان هرمزگان، مرتضی سالاری گفت: آموزش شیوه های نوین و نظام مند در مواجهه با حوادث و همچنین  کاهش تلفات و خسارات ناشی از بحران های احتمالی بوسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع و افزایش سطح آگاهی پرسنل از جمله اهدافی بوده که در برگزاری این مانور دنبال شده است.

وی شناسایی هر چه بیشتر وظایف پرسنل در شرایط بحران را از جمله نکات مهم برشمرد و افزود: آگاهی هر یک از پرسنل از وظایف فردی در زمان وقوع بحران یک امر مهم برای حصول بهترین نتیجه است که با برگزاری اینگونه مانورهای عملیاتی محقق می شود.

سالاری با اشاره به توسعه روزافزون سرمایه‌گذاری در بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان و حجم بالای تخلیه و بارگیری کالا تصریح کرد: انجام این مانورها مناسب‌ترین روش محافظت از منابع سازمان در مواجهه با بحران های احتمالی است و برای کاستن از آسیب‌پذیری منابع انسانی، فعالیت‌های زیر بنایی، خدمات‌رسانی عمومی و تسهیل در امور بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان یک عامل حیاتی است.

این مانور با سناریوی از پیش تعیین شده و با صدای آژیر خطر با فرمان “مرتضی سالاری” مدیر بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان با مشارکت هلال احمر شهرستان بندرلنگه، آتش نشانی شهرداری بندرلنگه و بندر کنگ، اورژانس شهرستان بندرلنگه و تیم های همکار درون سازمانی کلید خورد و در چهار بخش  اطفاء حریق، ایمنی، زلزله و تخلیه اضطراری ساختمان و امدادرسانی به مصدومین ادامه یافت.

گفتنی است، در این مانور نحوه عملکرد و مدیریت ایمنی و آتش نشانی و سایر نیروها بر اساس شاخص هایی همچون مدیریت یکپارچه، پرهیز از موازی کاری، تعامل بین ادارات و ارگان‌ها، زمان حضور تیم های امدادی، زمان آماده سازی تجهیزات، زمان عملیات، هماهنگی تیمی، انضباط عملیاتی، آمادگی تجهیزات، نحوه استقرار خودروها، نحوه فرماندهی در عملیات و عملکرد فرمانده تیم مورد ارزیابی قرار گرفت.

۱۶ آبان ۱۴۰۱ ۰۸:۴۸
تعداد بازدید : ۸۹