یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
 

اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان اعلام کرد؛

تردد نزدیک به 18 هزار فروند شناور در بنادر غرب استان هرمزگان و نجات جان 20 نفر در آب های حوزه ی استحفاظی غرب استان هرمزگان در 7 ماهه سال 1401

تردد نزدیک به 18 هزار فروند شناور در بنادر غرب استان هرمزگان و نجات جان 20 نفر در آب های حوزه ی استحفاظی غرب استان هرمزگان در 7 ماهه سال 1401
مدیر بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان از تردد نزدیک به 18 هزار فروند شناور و ارتقای ایمنی تردد شناورها و نجات جان 20 نفر در آب های حوزه ی استحفاظی غرب استان هرمزگان در 7 ماهه سال 1401 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب استان هرمزگان، "مرتضی سالاری" تعداد تردد شناورها در بنادر غرب هرمزگان را 17 هزار و 841 فروند با رشد 19 درصدی اعلام کرد و گفت: از این میزان تردد در 7 ماهه سال جاری، یک هزار و 174 فروند شناور با رشد 36 درصدی، بالای هزار تن و 16 هزار و 667 فروند شناور با رشد 19 درصدی، زیر هزار تن بوده است.

سالاری افزود: مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بنادر غرب هرمزگان در راستای اعمال وظایف حاکمیتی و به منظور حفظ و ارتقاء ایمنی دریانوردی، در 7 ماهه سال جاری با 7 پیام اولیه و 41 عملیات جستجو و نجات، موفق به نجات جان 20 نفر در آب های حوزه ی استحفاظی خود شده است.

وی افزود: استاندارد سازی بنادر غرب استان به تجهیزات استراتژیک مخابراتی، ارتقاء توان عملیاتی بندر، ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت، ارتقاء سطح امنیت بندر و ارتقاء مدیریت و نظارت بر سواحل غرب هرمزگان سبب جهش چشمگیر تردد شناور در بنادر غرب هرمزگان و کسب جایگاه نخست در بین بنادر کشور می باشد.

لازم به ذکر است، سامانه ۱۵۵۰ مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بنادر غرب هرمزگان و کانال اضطرار دریایی ۱۶ vhf به صورت شبانه روزی آماده دریافت  گزارش حوادث دریایی می باشد.

۲۱ آبان ۱۴۰۱ ۰۸:۴۲
تعداد بازدید : ۸۹