یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
 

اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان خبر داد؛

اعطای مجوز بهره برداری از سه پست اسکله در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان از سوی سازمان بنادر و دریانوردی

اعطای مجوز بهره برداری از سه پست اسکله در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان از سوی سازمان بنادر و دریانوردی
مجوز بهره برداری از اسکله شماره 5، 7 و 8 بندر انرژی بر پارسیان توسط مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب استان هرمزگان به نمایندگی از سازمان بنادر و دریانوردی به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب استان هرمزگان، مرتضی سالاری با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان نزدیک‌ترین منطقه به پایتخت انرژی ایران، پارس جنوبی جهت قرار گرفتن صنایع انرژی بر اعم از فولاد و پتروشیمی است گفت: در راستای نگاه سازمان بنادر و دریانوردی در جهت کمک به توسعه بنادر خصوصی در ایجاد اشتغال و توسعه صادرات و رونق بیشتر منطقه اتفاقات خوبی در حوزه دریایی و بندری در  بندر انرژی بر پارسیان رقم خورده و اعطای مجوز بهره برداری از اسکله شماره 5، 7 و 8 با توجه به اتمام الزامات فنی و ایمنی ساخت و بهره برداری توسط متقاضی می تواند نقش مهمی در منطقه غرب استان هرمزگان ایفا نماید.

سالاری افزود: با توجه به پهنه وسیع سواحل که در استان هرمزگان وجود دارد به طوری که 40 درصد از سواحل کشور را به خود اختصاص داده است، امیدواریم با بهره برداری از این سه پست اسکله و افزایش صادرات در این این مجتمع بندری، بحث آمایش سرزمینی و توزیع متناسب بنگاه های اقتصادی در این نوار طولانی ساحلی استان هرمزگان مناطقی که کمتر از این مواهب خدادای بهره مند بودند بیشتر استفاده کنند.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان تصریح کرد: منطقه ویژه‌ انرژی بر پارسیان با وسعت 10هزار هکتار با اعطای مجوز بهره برداری از اسکله شماره 5، 7 و 8 از سوی سازمان بنادر و دریانوردی می‌تواند میزبان شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌ی پتروشیمی و فولاد و صنایع پایین دست در جهت جلوگیری از خام فروشی و تحقق اهداف مدنظر اقتصاد دریا محور باشد.

در ادامه سیدعلی اصغر علامه، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان گفت: با کسب مجوز بهره برداری از این سه پست اسکله در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان که به پتروشیمی ها اختصاص دارد، این بندر میتواند بر روند صادرات پتروشیمی یا واردات تجهیزات پتروشیمی موثر باشد و می تواند به صادرات غیر نفتی نیز در شرایط کنونی کمک شایانی نماید.

علامه اضافه کرد: اسکله شماره 3 در سال آینده پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزات لازم به بهره برداری می رسد و می تواند به تسریع و  بالا بردن ظرفیت و توسعه بیشتر منطقه کمک کند.

وی افزود: ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه این اسکله ها 3 میلیون تن و میزان اشتغال زایی مستقیم در اسکله شماره 7 و 8، بیش از 100 نفر است.

۱ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۸۷