چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

نجات جان 6 صیاد مفقود شده در 11 مایلی بندرلنگه توسط تیم جستجو و نجات دریایی بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان

نجات جان 6 صیاد مفقود شده در 11 مایلی بندرلنگه توسط تیم جستجو و نجات دریایی بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان
بدلیل وزش طوفان و باد شدید با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت همراه با باران و گرد و خاک، 6 صیاد در 11 مایلی بندرلنگه مفقود شده بودند که توسط تیم جستجو و نجات دریایی بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان نجات پیدا کرده و به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب استان هرمزگان، مرتضی سالاری گفت: روز شنبه تاریخ 30 اردیبهشت ماه بدلیل وزش طوفان و باد شدید با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت همراه با باران و گرد و خاک، 6 صیاد در 11 مایلی بندرلنگه دچار حادثه شدند که پس از اطلاع رسانی به تیم امداد و نجات و واکنش سریع بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان طی عملیاتی این 6 سرنشین نجات پیدا کرده و در سلامتی کامل به آغوش خانواده بازگشتند.

این مقام مسئول ادامه داد: کلیه صیادان قبل از اعزام به دریا حتماً به اطلاعات هواشناسی روزانه و اخطاریه های هواشناسی توجه نموده و در هوای نامناسب از رفتن به دریا خودداری نمایند و همچنین صیادان قبل از اعزام به دریا مسیر صید خود را به آشنایان اعلام نمایند و قایق ها به وسایل ارتباطی و GPS مجهز باشند.

سالاری افزود: تیم های امداد و نجات دریایی در تمام طول شبانه روز آمادگی کامل جهت ارایه خدمات امدادی به هموطنان و دریانوردان منطقه دریایی غرب استان هرمزگان را دارند.

گفتنی است، سامانه اعلام اضطرار دریایی ۱۵۵۰ و کانال ۱۶ VHF در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته پاسخگوی دریافت پیام های اضطرار در سراسر نوار ساحلی و آبهای نیلگون خلیج فارس می باشد.

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۱:۰۸
تعداد بازدید : ۱۶۹