چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

اعلام میزان تخلیه تفکیکی کالاهای اساسی در بنادر کشور/ تخلیه ۳ میلیون تنی ۷ قلم کالا تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۲

اعلام میزان تخلیه تفکیکی کالاهای اساسی در بنادر کشور/ تخلیه ۳ میلیون تنی ۷ قلم کالا تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۲
طی دو ماهه نخست سال جاری، معادل ۳ میلیون و ۶۸ هزار و ۶۷۵ تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، میزان تخلیه کالاهای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن در بنادر کشور طی فروردین و اردیبهشت سال جاری، معادل ۳ میلیون و ۶۸ هزار و ۶۷۵ تن بود و در این بین ذرت، رشد ۱۲ درصدی داشته است.
میزان تخلیه گندم طی دو ماهه نخست سال ۱۴۰۲ معادل ۷۰۰ هزار و ۲۷۳ تن بود. همچنین میزان تخلیه جو تا پایان اردیبهشت سال جاری معادل ۱۲۹ هزار و ۴۵۵ تن بود و میزان تخلیه ذرت تا پایان اردیبهشت سال جاری معادل ۱ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۴۹۱ تن بود که نسبت به تخلیه یک میلیون و ۵۱۲ هزار و ۱۱۵ تنی در مدت مشابه سال گذشته، رشد 12 درصدی را شاهد بوده است.
علاوه بر این میزان تخلیه سویا طی دو ماهه نخست سال ۱۴۰۲ معادل ۴۰۵ هزار و ۲۲۹ تن بود و میزان تخلیه برنج نیز تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۲ معادل ۱۰ هزار و ۲۲۶ تن بوده است.
همچنین میزان تخلیه شکر نیز تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری معادل ۳۰ هزار تن و میزان تخلیه روغن در بنادر کشور طی مدت مذکور معادل ۹۶ هزار و ۱ تن بود.
تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته
گفتنی است تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی فروردین و اردیبهشت سال جاری شامل ۹۷ هزار و ۳۷۳ دستگاه کامیون و ۳ هزار و ۷۸۲ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۱۰ هزار و ۳۷۲ دستگاه به صورت حمل یکسره و مخصوص کشتی‌های گندمی، بوده است.
۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۱۵۲